172

Jak wygląda procedura zakładania lokaty wyłącznie przy użyciu internetu?

Technologia rozwija się bardzo szybko, obecnie za pośrednictwem Internetu można założyć rachunek osobisty, czy konto oszczędnościowe, okazuje się, że banki umożliwiają również w ten sposób założyć lokatę. Zdalny dostęp do instrumentów finansowych to bardzo duże udogodnienie, które pozwala nam zaoszczędzić sporo czasu. Jak założyć depozyt online i na co zwrócić uwagę?

Chociaż jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie myślał o bankowości elektronicznej, dziś każdy z nas korzysta z internetowego konta bankowego. Z poziomu konta można również efektywnie zarządzać swoimi oszczędnościami – na przykład zakładając lokatę, czy grać na giełdzie. Proces zakładania lokaty przy użyciu Internetu nie jest skomplikowany. Pierwszym krokiem jest oczywiście wybór odpowiedniego produktu finansowego, następnie składamy wniosek, podajemy swoje dane osobowe oraz adresowe. Po wypełnieniu formularza na podany adres e-mail zostanie nam wysłany dokument zawierający szczegółowe informacje dotyczące wybranej lokaty tj. kwota, okres, możliwość odnowienia, a także numer konta, na który należy wpłacać pieniądze. Pamiętajmy, że pierwszy przelew należy dokonać z konta, którego jesteśmy właścicielem, w ten sposób bank weryfikuje nasze dane. Gdy bank zaksięguje naszą wpłatę, bank wyśle na nasz adres e-mail potwierdzenie otwarcia lokaty.

Chociaż możliwość założenia lokaty przez Internet to bardzo szybkie i wygodne rozwiązanie, trzeba zachować szczególną ostrożność. Niestety wraz z postępem technologii, zwiększa się liczba oszustów, którzy wyłudzają dane i kradną pieniądze. Warto zwrócić szczególną uwagę na adres strony, na której wypełniamy wniosek.

Coraz większa rola Internetu w naszym życiu codziennym, sprawia, że banki oferują nam duży wybór produktów finansowych, które możemy założyć bez wychodzenia z domu. W ten sposób nie tylko oszczędzamy czas, ale możemy również szybciej reagować na zmiany w poszczególnych ofertach. Jak posiada się oszczędności, warto dobrze je ulokować, aby pieniądze mogły na siebie zarabiać. Odkładanie nadwyżki domowego budżetu do skarbonki nie jest najlepszych rozwiązaniem, gdyż prędzej czy później dopadnie nas inflacja. Produkty finansowe nie powinny być wybierane zbyt pochopnie, jeżeli nie znamy się na finansach, najlepiej zdecydować się na konsultację z doradcą finansowym.