72

Dlaczego warto brać udział w promocjach bankowych?

Promocje bankowe to akcja internetowa skierowana przede wszystkim do osób, które swobodnie korzystają z bankowości internetowej. Są organizowane zazwyczaj przez zewnętrzne firmy, którym zleca się zorganizowanie promocji polegającej właśnie na zachęceniu potencjalnych klientów do skorzystania z usług konkretnego banku. W rzeczywistości wszystko sprowadza się do wykonaniu kilku uregulowanych regulaminem czynności, które gwarantują zgarnięcie nagrody głównej, czyli gotówki przelewanej na nasze konto.

Wiele osób dosyć sceptycznie podchodzi do promocji, która zakłada, że tak naprawdę „za nic” otrzymujemy pieniądze – zwłaszcza że akcja marketingowa przeprowadzana jest przez bank, a ten na ogół kojarzy się z uiszczaniem opłaty, nie odwrotnie. W tym jednak wypadku banki stawiają na nowoczesną formę promocji i przeznaczają na nią konkretną kwotę, a celem tego działania jest naturalnie pozyskanie klientów na okres dłuższy niż trwanie promocji bankowej. Udział w promocjach bankowych dla wielu ludzi stał się alternatywną formą pozyskiwania dodatkowej gotówki, choć zaznaczyć należy, że taka forma „dorabiania” jest dobrym rozwiązaniem dla osób zorganizowanych. Początkującym osobom nie zaleca się brania udziału w kilku promocjach jednocześnie. Warto zacząć od jednej, którą przeprowadzimy właściwie od początku do końca.

O czym należy pamiętać?

Przede wszystkim warto dokładnie przyjrzeć się wszystkim punktom regulaminu. Nie po to, by doszukiwać się haczyków pisanych najmniejszym drukiem, ale po to, by wypisać sobie w prywatnym notatniku wszystkie warunki uczestnictwa oraz czynności o których będziemy musieli pamiętać. Każda promocja bankowa rządzi się swoimi prawami i choć na ogół są dosyć podobnie skonstruowane, to czasami przeoczenie jednego drobnego elementu może pozbawić nas całej nagrody pieniężnej. Istnieje kilka stron internetowych, które regularnie informują o nowych promocjach bankowych i to właśnie na tych stronach znajdziemy właściwe linki, które przekierują nas na właściwą stronę, np. karty-kredytowe.biz lub kredytypozyczki.com.

Warto dodać, że to jeden z najczęściej pomijanych aspektów promocji bankowych. Założenie konta, które będzie brało udział w promocji bankowej najczęściej musi odbyć się poprzez specjalnie wygenerowany link, ponieważ założenie tego samego konta poprzez główną stronę banku automatycznie sprawia, że nie bierzemy udziału w promocji. Założymy nowe konto. I tyle. Po otrzymaniu karty płatniczej należy ją aktywować i tym samym zainstalować w telefonie aplikację mobilną danego banku. Następnie należy wykonywać wyczytane wcześniej w regulaminie punkty, które najczęściej zawierają prośbę o wykonanie transakcji na nowe konto, zapłacenie nową kartą płatniczą oraz przynajmniej jednokrotne wejście w bankowość internetową za pośrednictwem aplikacji. Żeby nie było za łatwo i za szybko, banki najczęściej oferują promocje trwające dwa lub trzy miesiące i w każdym kolejnym miesiącu wypłacają część nagrody. Trzeba przyznać, że tak „zarobiona” gotówka nie należy do pieniędzy ciężko zarobionych. Dodać również warto, że wraz z nabieraną wprawą, będziemy mogli brać udział w kilku promocjach jednocześnie, a to oznacza, że w ciągu jednego miesiąca będziemy zdolni zgarnąć nawet kilkaset złotych.

Promocje bankowe to rewelacyjna forma dorobienia dodatkowych pieniędzy, która przy odrobinie dobrej organizacji może stać się świetną zabawą i bezwysiłkowym zasileniem własnego konta.