74

Czy przeciętny polak może sobie pozwolić na wakacje za granicą?

W Polsce o pracę jest bardzo ciężko, a jeszcze ciężej jest cokolwiek sobie odłożyć. Każdy łapie się obojętnie jakiej pracy, byle zapewnić na jak najlepszym poziomie byt swoim najbliższym.

Ze statystyk wynika, że mało jaki polak wyjeżdża za granicę. Większość polaków nie stać na dłuższe wakacje niż tydzień w np. Zakopanym lub nad morzem, a co dopiero w szerszych bardziej horyzontach. Jeśli chodzi o wyjazdy poza nasze państwo, to najwięcej idzie od nas wyciągnąć w okresie letnim (lipiec, sierpień lub ewentualnie połowa września). W tych terminach większość ludzi bierze urlop lub bardzo się o niego stara (zależy z jakim pracodawcom mamy do czynienia – państwowy lub prywatny). To od nich zależy czy dostaniemy urlop na wyjazd, czy też nie. Są pracodawcy, którzy oferują urlopy w okresach tzw. zimowych lub przed zimowych. Niektórym to odpowiada, a innym znów nie. Polska wybredność i niewiedza jest już na takim poziomie, że nie wiemy o lepszej opłacalności urlopów w okresie zimowym. A dlaczego ? Dlatego, że nieważne w jakim terminie pojedziemy. W ciepłych krajach jest cały czas ciepło i raczej tak jest każdego dnia. A po drugie z doświadczenia wiem, że ceny ofert zagranicznych które przypadają na lato, są 2 razy lub i więcej droższe, niż te same w zimę.

Przykład z mojego porównania w danych okresach:

Wycieczka do Grecji lub Egiptu – letni okres, koszt pobytu tygodniowego od jednej osoby w hotelu ****, all inclusive, około 2000 zł. Ta sama wycieczka ze wszystkim w okresie zimowym około 1000 zł. A przecież nieważne kiedy polecimy do ciepłego kraju, skoro tam cały czas mamy ładną pogodę ? Tutaj właśnie zostało podane bardzo dobre porównanie dla większości polaków.
Mam nadzieję, że dzięki temu większość z was moi mili, będzie mogło sobie pozwolić na godne wakacje, a przy okazji będzie wiedziało kiedy wziąć urlop.

Druga dobra rada do zagranicznych wczasowiczów, to korzystanie z ofert takich firm jak np. Groupon. Firmy te mają bardzo dużo różnych ofert wyjazdowych z rabatami od 50% do nawet 70%!

Warto o tym pomyśleć nim po raz kolejny przepłacimy, a dostaniemy psie warunki. Jeśli chodzi o rzetelność i godność tego typu firm, to są one w pełni zaufane, nadzorowane i sprawdzane przez odpowiednie organy prawne.